Aktualności

TikTok wprowadza etykietowanie treści generowanych przez sztuczną inteligencję

aplikacja tik tok na ekranie smartfona

TikTok ogłosił, że zaczyna oznaczać treści stworzone za pomocą sztucznej inteligencji (AI), nawet jeśli przesłano je spoza platformy. Ten krok ma na celu przeciwdziałanie rozpowszechnianiu dezinformacji na popularnej platformie społecznościowej.

Zrozumienie kontekstu AI

TikTok podkreśla, że AI otwiera nowe możliwości twórcze. Może jednak również wprowadzać widzów w błąd, jeśli nie wiedzą, że treść wygenerowano przez AI. „Etykietowanie pomaga jasno określić ten kontekst – dlatego etykietujemy treści AIGC stworzone z efektami AI. Od ponad roku wymagamy od twórców oznaczania realistycznych treści AIGC,” oświadczyła firma.

Współpraca i technologia

TikTok ogłosił współpracę z Koalicją na rzecz Pochodzenia i Autentyczności Treści (Coalition for Content Provenance and Authenticity) oraz wykorzystanie technologii Content Credentials. Firma wyjaśniła, że ta technologia pozwala na dodawanie metadanych do treści. Metadane te umożliwiają natychmiastowe rozpoznawanie i etykietowanie tych generowanych przez AI. Zarząd platformy zaznaczył, że technologię tę wprowadzono dla obrazów i filmów, a wkrótce obejmie również treści audio.

Dalsze kroki i przyszłe plany

W ciągu najbliższych miesięcy, metadane Content Credentials będą dołączane do treści tworzonych na TikTok. Pozwoli to na ich identyfikację nawet po pobraniu. To pomoże użytkownikom zrozumieć, kiedy, gdzie i jak dana treść stworzono lub edytowano. Inne platformy, które zaadoptują technologię Content Credentials, będą mogły automatycznie oznaczać takie treści.

TikTok przewodzi zmianom w branży

TikTok podkreśla, że jest pierwszą platformą do udostępniania wideo, która wdrożyła tę technologię. Dołącza również do Inicjatywy Autentyczności Treści prowadzonej przez Adobe, aby wspierać jej rozwój w branży.

„Nasi użytkownicy i twórcy są niezwykle podekscytowani możliwościami, jakie daje AI,” powiedział Adam Presser, szef ds. operacji i zaufania oraz bezpieczeństwa TikTok, w wywiadzie dla ABC News. „Jednocześnie chcemy zapewnić, aby ludzie mieli możliwość odróżnienia faktów od fikcji.”

Polityka TikTok dotycząca treści AI

TikTok od dłuższego czasu zachęca użytkowników do oznaczania treści, które zostały wygenerowane lub znacznie zmodyfikowane przez AI. Platforma wymaga również, aby wszystkie treści generowane przez AI, zawierające realistyczne obrazy, dźwięki i wideo, były odpowiednio oznaczone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *