AI w biznesie Aktualności

Talkie.ai zdobył 12,5 mln na rozwój w USA

Talkie.ai zdobył 12,5 mln na rozwój w USA

Polska firma Talkie.ai, znana z automatyzacji procesów obsługi klienta przy użyciu AI, zyskała wsparcie finansowe w wysokości 12,5 mln zł od konsorcjum polsko-austriackich funduszy VC. Środki te zostaną wykorzystane do dalszego rozwoju technologii związanej z ochroną zdrowia oraz do zwiększenia obecności Talkie.ai na rynku amerykańskim. Firma cieszy się już bowiem popularnością wśród klientów z USA.

Usługi oferowane przez Talkie.ai

Talkie.ai wyróżnia się na rynku oferując zautomatyzowane usługi obsługi klienta, zwłaszcza przez infolinię telefoniczną. Jest to szczególnie istotne w dynamicznie rozwijającej się branży ochrony zdrowia. W sektorze tym sezonowe fluktuacje połączeń telefonicznych i konieczność ciągłego dostępu do rejestracji medycznej stanowią duży potencjał dla automatyzacji.

Technologia i rozwój

Firma nie tylko pomaga w zarządzaniu połączeniami telefonicznymi, ale także optymalizuje inne procesy w szpitalach i klinikach. Są to między innymi umawianie wizyt, zamawianie recept i dostarczanie informacji o cenach. Talkie.ai można zintegrować też z innymi systemami zarządzania wizytami i dostawcami systemów call center.

System stosuje algorytmy uczenia maszynowego, by zrozumieć język naturalny na poziomie wyróżniającym się w branży ochrony zdrowia. Prezes zarządu, Paweł Lipiński, zapowiada wykorzystanie pozyskanych funduszy na ekspansję w USA oraz rozwój oferty i zespołu firmy.

Koncentracja na voicebotach

Talkie.ai koncentruje się na tworzeniu voicebotów, które cechują się wysoką dokładnością w rozumieniu intencji rozmówcy i naturalnością dźwięku. Technologia ta pozwala zredukować koszty funkcjonowania call center nawet o połowę.

Talkie.ai – wydajność i personalizacja

Krótka droga do wdrożenia oraz prostota obsługi i konfiguracji są dodatkowymi atutami Talkie.ai. Dostępne są także rozwiązania dostosowane do specyficznych potrzeb konkretnych firm.

Krzysztof Bachta, partner zarządzający funduszu 4growth VC, podkreśla kompetencje zespołu i jakość produktu jako kluczowe czynniki przyciągające inwestorów.

Prognozy i potencjał rynku

Globalny rynek konwersacyjnej sztucznej inteligencji rośnie dynamicznie. Talkie.ai zdaje się być w idealnej pozycji, by wykorzystać te możliwości, zwłaszcza na rynku amerykańskim. W obecnej rundzie finansowania uczestniczyło kilka znaczących funduszy, takich jak 4growth VC, NIF ASI, Satus Starter, FundingBox, Gateway Ventures i Movens VC.

Od powstania w 2018 roku, firma przeszła już kilka etapów rozwoju i inwestycji. Rozpoczęła również operacje w Stanach Zjednoczonych. Firma obsługuje obecnie klientów w Polsce, Wielkiej Brytanii i USA. Nowa inwestycja z pewnością przyczyni się do dalszego ekspansji i solidnej pozycji Talkie.ai na globalnym rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *