Aktualności

OpenAI nawiązuje współpracę z News Corp w zakresie dostępu do treści medialnych

OpenAI, twórca ChatGPT, podpisał umowę z News Corp, właścicielem takich tytułów jak Wall Street Journal, New York Post oraz Times i Sunday Times. Umowa, której szczegóły finansowe nie zostały ujawnione, umożliwi firmie OpenAI wykorzystanie aktualnych oraz archiwalnych treści wszystkich publikacji News Corp do rozwijania modeli sztucznej inteligencji. Porozumienie ogłoszono w środę. Wcześniej OpenAI podpisało podobną umowę z Financial Times.

OpenAI zawarło podobną umowę z Axel Springer, właścicielem takich mediów jak Business Insider i Politico. W przeciwieństwie do News Corp, inne wydawnictwa, w tym New York Times, zdecydowały się na podjęcie działań prawnych przeciwko OpenAI i Microsoft, głównemu inwestorowi start-upu, oskarżając ich o wykorzystywanie swoich treści do szkolenia systemów AI i generowania modeli językowych.

Sam Altman, dyrektor generalny OpenAI, skomentował: „Nasza współpraca z News Corp to dumny moment dla dziennikarstwa i technologii. Cenimy sobie historię News Corp jako lidera w dostarczaniu wiadomości z całego świata i cieszymy się na możliwość zwiększenia dostępu naszych użytkowników do ich wysokiej jakości dziennikarstwa. Razem tworzymy podstawy dla przyszłości, w której AI będzie głęboko szanować, rozwijać i podtrzymywać standardy dziennikarstwa światowej klasy.”

Robert Thomson, dyrektor generalny News Corp, dodał: „Wierzymy, że historyczna umowa ustali nowe standardy prawdziwości, cnoty i wartości w erze cyfrowej. Cieszymy się, że znaleźliśmy poważnych partnerów w osobie Sama Altmana i jego zdolnego zespołu, którzy rozumieją komercyjne i społeczne znaczenie dziennikarzy i dziennikarstwa.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *