Aktualności Tekstowe

Co nowego w Microsoft Bing i Edge? Poznaj najnowsze innowacje z zakresu sztucznej inteligencji

nowe aktualizacje bing

Ewolucja wyszukiwania: nowa generacja Microsoft Bing zasilana przez AI przekształca sposób, w jaki odkrywamy informacje

Zaledwie trzy miesiące temu Microsoft przedstawił nową, opartą na sztucznej inteligencji wyszukiwarkę Microsoft Bing i przeglądarkę Edge. Wprowadzono nowego Binga, aby zapewnić lepsze wyniki wyszukiwania, możliwość tworzenia i komponowania, a także nowy poziom łatwości obsługi, dzięki możliwości prowadzenia rozmów w języku naturalnym.

Bing łączy potężne, duże modele językowe, takie jak GPT-4 od OpenAI, z własnym ogromnym indeksem wyszukiwania, aby uzyskać wyniki bieżące, cytowane i rozmowne – czegoś, czego nie można uzyskać nigdzie indziej. To radykalnie zmienia sposób, w jaki ludzie znajdują informacje.

Microsoft Bing wprowadził trzy duże ulepszenia z zakresu sztucznej inteligencji w maju 2023 roku.

1. Bing jest teraz w otwartej wersji zapoznawczej i nie wymaga już oczekiwania na listę oczekujących, aby każdy mógł korzystać z potęgi dużych modeli językowych, takich jak GPT-4

Oznacza to, że możesz używać Bing do zadawania pytań i otrzymywania odpowiedzi w formie tekstowej lub wizualnej, a także do tworzenia własnych obrazów za pomocą Bing Image Creator. Wszystko to z wykorzystaniem najnowszej technologii sztucznej inteligencji od OpenAI.

2. Bing teraz dostarcza odpowiedzi w formie bardziej wizualnej, takiej jak wykresy i grafiki, a także obsługuje wiele modalności, takich jak wyszukiwanie za pomocą obrazów

Odpowiedzi Bing w formie wizualnej to sposób prezentacji informacji za pomocą obrazów, wykresów i grafik, które ułatwiają zrozumienie i porównanie danych. Odpowiedzi wizualnych można używać do różnych celów, takich jak:

  • Znajdowanie podobnych obrazów | dowiadywanie się, gdzie kupić sukienkę widzianą na zdjęciu | eksplorowanie zabytków | rozpoznawanie rasy psa i wiele więcej
  • Znajdowanie informacji o obiekcie lub osobie na obrazie, takiej jak nazwa, opis, historia lub ciekawostki.
  • Tworzenie własnych obrazów za pomocą Bing Image Creator, który obsługuje ponad 100 języków

Aby korzystać z odpowiedzi wizualnych, możesz wprowadzić tekst lub obraz jako dane wejściowe dla Bing. Możesz to zrobić na kilka sposobów:

•  Wpisać zapytanie w pasku wyszukiwania Bing i kliknąć na opcję Chat poniżej.

•  Przesłać plik obrazu lub podać adres URL obrazu do paska wyszukiwania Bing i kliknąć na opcję Chat poniżej.

•  Zrobić zrzut ekranu i użyć skrótu klawiszowego Win + Shift + S, aby wysłać go do Bing i otrzymać odpowiedź wizualną Użyć tokena wglądu, który jest unikalnym identyfikatorem obrazu i jego metadanych, aby uzyskać odpowiedź wizualną

3. Bing pozwala na zachowanie historii czatu i udostępnianie jej, a także na integrację z innymi aplikacjami i usługami za pomocą wtyczek.

Po ostatnich aktualizacjach możliwe będzie utrzymanie dostępu do historii czatu oraz do jego udostępniania i eksportowania. Wkrótce będziesz mógł kontynuować tam, gdzie skończyłeś, i wracać do poprzednich rozmów w czacie Bing, korzystając z historii czatu. Gdy zechcesz zagłębić się w coś bardziej i otworzyć wynik czatu Bing, twój czat przeniesie się do paska bocznego Edge, abyś mógł mieć go pod ręką podczas przeglądania. Z czasem badamy możliwość uczynienia twoich czatów bardziej spersonalizowanymi, wprowadzając kontekst z poprzedniego czatu do nowych rozmów.

 
• Aby zachować historię czatu, kliknij na ikonę zapisu w prawym górnym rogu okna czatu. Zostaniesz poproszony o nadanie nazwy swojej historii czatu i zapisanie jej w kolekcji Bing.

•  Aby udostępnić historię czatu, kliknij na ikonę udostępniania w prawym górnym rogu okna czatu. Zostaniesz poproszony o wybranie sposobu udostępniania, np. przez e-mail, wiadomość lub link.

•  Aby zintegrować się z innymi aplikacjami i usługami za pomocą wtyczek, kliknij na ikonę wtyczki w prawym dolnym rogu okna czatu. Zostaniesz poproszony o wybranie wtyczki, np. OpenTable lub Wolfram|Alpha. Następnie możesz używać wtyczki do wykonywania różnych zadań, takich jak rezerwowanie stolika w restauracji lub zadawanie skomplikowanych pytań naukowych.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *