Aktualności

Amazon inwestuje 4 miliardy w Anthropic twórcę Claude AI

ekran telefony z logo firmy Amazon

Anthropic, znane z innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie AI, wybrało Amazon Web Services (AWS) jako swojego głównego dostawcę chmury.

Firma planuje szkolić i wdrażać swoje przyszłe modele podstawowe na chipach AWS Trainium i Inferentia.

Inwestycja Amazona

Amazon zainwestuje do 4 miliardów dolarów w Anthropic, uzyskując mniejszościowy udział własnościowy w firmie.

„Mamy ogromny szacunek dla zespołu Anthropic i ich podstawowych modeli oraz wierzymy, że dzięki naszej głębszej współpracy możemy poprawić wiele doświadczeń klientów, zarówno w krótkim, jak i długim terminie.”

Andy Jassy, CEO Amazon

Claude, flagowy produkt Anthropic, wyróżnia się zdolnością do wykonywania szerokiego zakresu zadań, od zaawansowanego dialogu po skomplikowane rozumowanie.

W ramach tej głębszej współpracy AWS i Anthropic angażują znaczące zasoby, które pomagają klientom rozpocząć pracę z Claude i Claude 2 na platformie Amazon Bedrock. Współpraca ta obejmuje również AWS Generative AI Innovation Center, gdzie zespoły ekspertów ds. AI pomogą klientom w każdej skali rozwijać nowe aplikacje oparte na generatywnym AI, które przekształcą ich organizacje.

Klienci korzystający z obecnych modeli Anthropic za pośrednictwem Amazon Bedrock tworzą aplikacje oparte na generatywnym AI. Aplikacje te pomagają automatyzować takie zadania jak tworzenie prognoz rynkowych, opracowywanie raportów badawczych, umożliwianie odkrywania nowych leków w opiece zdrowotnej oraz personalizowanie programów edukacyjnych. Przedsiębiorstwa już korzystające z tej technologii to między innymi Lonely Planet, czołowa firma medialna specjalizująca się w treściach turystycznych, Bridgewater Associates, czołowa firma zarządzania aktywami dla globalnych inwestorów instytucjonalnych oraz LexisNexis Legal & Professional, światowy lider w zakresie informacji i analiz, obsługujący klientów w ponad 150 krajach.

Zarówno Amazon, jak i Anthropic są zaangażowane w promowanie odpowiedzialnego rozwoju i wdrażania technologii AI, współpracując z wieloma międzynarodowymi organizacjami.

Źródło: Amazon and Anthropic Announce Strategic Collaboration to Advance Generative AI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *