AI w marketingu Artykuły Narzędzia AI

Adobe Podcast: narzędzie do tworzenia i edycji podcastów z wykorzystaniem AI

Adobe podcast

Jeśli tworzysz podcasty, to z pewnością zainteresuje Cię nowe narzędzie od firmy Adobe, które ma ułatwić i usprawnić ten proces.

Adobe Podcast (dawniej Projekt Shasta) to aplikacja internetowa, która pozwala nagrywać i edytować audio z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Nie musisz pobierać żadnego oprogramowania ani sprzętu – wystarczy przeglądarka i mikrofon.

Adobe Podcast został zaprezentowany pod koniec ubiegłego roku na stronie Adobe Labs , gdzie można zapoznać się z jego możliwościami i poprosić o dostęp do wersji testowej. Niedawno Adobe ogłosiło, że zmieniło nazwę Projektu Shasta na Adobe Podcast, co sugeruje, że narzędzie jest już gotowe do oficjalnego debiutu. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie Adobe Podcast będzie dostępny publicznie. Możesz się zapisać na listę oczekujących, aby otrzymać dostęp do wersji beta: https://podcast.adobe.com.

Adobe bardzo szybko wdraża sztuczną inteligencję do swoich produktów takich jak np. Adobe Photoshop.

Co oferuje Adobe Podcast?

Przede wszystkim, umożliwia nagrywanie audio z innymi osobami za pomocą linku. Każdy uczestnik nagrywa swoje audio lokalnie w wysokiej jakości, a następnie Adobe Podcast synchronizuje je automatycznie w chmurze, szybkość łącza nie ma więc wpływu na jakość nagrania. Możesz też edytować audio za pomocą transkrypcji – wystarczy usunąć lub zmienić słowa w tekście, a zmiany zostaną odzwierciedlone w dźwięku. Ponadto, Adobe Podcast korzysta z technologii sztucznej inteligencji, aby poprawić jakość audio. Funkcja Enhance Speech usuwa szumy tła i wzmacnia częstotliwości głosu, sprawiając, że brzmi on jak nagrany w profesjonalnym studio. Funkcja Mic Check analizuje jakość mikrofonu i podpowiada, jak go poprawić. Możesz też skorzystać z gotowych szablonów projektów lub stworzyć własne i udostępnić je innym.

Jeśli chcesz wypróbować niektóre funkcje Adobe Podcast, możesz to zrobić na stronie internetowej. Tam znajdziesz opcje Enhance Speech i Mic Check, które możesz zastosować do swojego lub dowolnego innego pliku audio. Zobaczysz i usłyszysz różnicę przed i po.

Adobe Podcast to obiecujące narzędzie dla wszystkich miłośników podcastów. Umożliwia tworzenie i edytowanie audio w prosty i szybki sposób, wykorzystując zaawansowaną technologię sztucznej inteligencji. Czekamy na jego oficjalną premierę i jesteśmy ciekawi, co jeszcze Adobe ma do zaoferowania w tej dziedzinie.

Źródło obrazków: https://podcast.adobe.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *