Aktualności

Zalando wprowadza asystenta mody zasilanego przez AI z technologią ChatGPT

Zalando, jedna z wiodących europejskich platform online dla mody i stylu życia, ogłosiło niedawno plany wprowadzenia pierwszej wersji beta asystenta mody zasilanego technologią ChatGPT, która będzie dostępna na platformach mobilnych oraz internetowych firmy. Asystent mody ma za zadanie wzbogacić doświadczenia klientów, ułatwiając odkrywanie mody i zakupy w intuicyjny sposób.

Dzięki asystentowi mody, klienci będą mogli przeszukiwać bogaty asortyment Zalando, używając własnych słów i terminów modowych, co sprawi, że proces ten stanie się bardziej naturalny i intuicyjny. Na przykład, jeśli klient zapyta „Co powinienem założyć na wesele w Santorini w lipcu?”, asystent mody Zalando będzie w stanie zrozumieć, że jest to formalne wydarzenie oraz jakie panują warunki pogodowe w Santorini w lipcu. W oparciu o te informacje, asystent będzie mógł przedstawić rekomendacje dotyczące odpowiedniej odzieży. W przyszłości te rekomendacje mogą być również dostosowane do indywidualnych preferencji klientów, takich jak ulubione marki czy dostępność produktów w ich rozmiarach.

Asystent mody Zalando umożliwi klientom prowadzenie ciągłych rozmów, które pomogą im zawęzić wyniki wyszukiwania, oferując produkty odpowiadające ich potrzebom. Pierwsza wersja beta będzie dostępna dla wybranej grupy klientów na wiosnę, z obsługą w języku angielskim i niemieckim. Technologia ta zostanie wprowadzona na rynkach niemieckim, irlandzkim, brytyjskim i austriackim. Wdrożenie asystenta mody ma na celu wprowadzenie nowego sposobu odkrywania asortymentu Zalando oraz dostarczenie klientom bardziej intuicyjnych inspiracji modowych.

Tian Su, wiceprezes ds. Personalizacji i Rekomendacji w Zalando, podkreśla, że firma zawsze stawiała klientów w centrum swojej działalności: „Jako lider w e-commerce modowym w Europie od 15 lat, konsekwentnie korzystamy z nowych technologii, aby ulepszyć doświadczenia zakupowe naszych klientów. Z niecierpliwością oczekujemy na eksperymenty z ChatGPT, aby pomóc naszym klientom odkrywać jeszcze więcej modowych inspiracji”. Tian Su dodaje również, że to dopiero początek i firma jest zdeterminowana, aby lepiej zrozumieć potrzeby i preferencje klientów, a także odkryć potencjał, jaki niesie ze sobą ChatGPT w zakresie zakupów.

W miarę jak Zalando będzie dalej testować i wprowadzać nowe rozwiązania, głównym celem pozostaje zrozumienie, w jaki sposób klienci chcą korzystać z asystenta mody, aby zapewnić im jak najlepsze doświadczenia zakupowe.

Wprowadzenie pierwszej wersji asystenta mody stanowi podwaliny pod przyszłe rozwinięcie i funkcje, takie jak doradztwo w zakresie mody i urody czy tworzenie zestawów ubrań. Zalando ma ambicję stworzyć zaufanego kompana dla swoich klientów, z zachowaniem prywatności i ochrony AI, zgodnie z zaangażowaniem firmy w oferowanie doświadczeń opartych na zaufaniu.

Stawiając na innowacyjne podejście do zakupów online, Zalando kontynuuje swoją misję oferowania klientom najlepszych możliwych doświadczeń zakupowych, poprzez wprowadzenie AI i technologii ChatGPT, które mają przyczynić się do dalszego rozwoju branży e-commerce oraz ułatwienia odkrywania i zakupów modowych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *