Aktualności

YouTube testuje nowe funkcje z wykorzystaniem AI

YouTube testuje nowe eksperymentalne funkcje z wykorzystaniem sztucznej inteligencji generatywnej

Sztuczna inteligencja generatywna (ang. generative AI) to rodzaj sztucznej inteligencji, która potrafi tworzyć tekst, obrazy, wideo i inne media na podstawie podanych poleceń. AI generatywna uczy się wzorców i struktury swoich danych treningowych, a następnie generuje nowe dane, które mają podobne cechy. AI generatywna wykorzystuje wiele technik, które ciągle się rozwijają. Jedną z nich są modele generatywne, które potrafią tworzyć nowe treści na podstawie istniejących danych i zasad.

Nowe eksperymentalne funkcje z wykorzystaniem sztucznej inteligencji generatywnej

YouTube, jako jedna z wiodących platform wideo, postanowił wykorzystać potencjał AI generatywnej i ogłosił partnerstwo z firmą Inworld AI, która specjalizuje się w tworzeniu postaci z sztuczną inteligencją. YouTube zapowiedział, że będzie testował dwie nowe funkcje z wykorzystaniem AI generatywnej, które mają poprawić jakość i różnorodność treści na platformie.

źródło: https://support.google.com/youtube/thread/242690316/testing-new-experimental-generative-ai-features

Są to:

•  Podsumowanie tematów komentarzy przez AI – funkcja ta ma za zadanie zorganizować i podsumować tematy dyskusji w dużych sekcjach komentarzy pod wideo, aby umożliwić widzom nadążanie za tym, co ludzie piszą. Funkcja ta może być również przydatna dla twórców, aby dowiedzieć się, co ich subskrybenci mówią, bez konieczności czytania wszystkich komentarzy pojedynczo. Funkcja ta będzie opierać się tylko na opublikowanych komentarzach, nie na tych zatrzymanych do przeglądu lub zawierających zablokowane słowa lub od zablokowanych użytkowników.

•  Narzędzie do rozmowy z AI – funkcja ta ma pomóc widzom zagłębić się w treści, które oglądają. Uczestnicy będą mogli zadawać pytania o wideo, które aktualnie oglądają, lub prosić o inne rzeczy do obejrzenia, podobne do wideo, za pomocą poleceń takich jak „poleć powiązane treści”. Te rozmowy z AI będą mogły odbywać się podczas odtwarzania wideo, bez przerywania odtwarzania. Funkcja ta będzie oferowana początkowo tylko w USA i na urządzeniach z Androidem za pomocą nowej opcji „Zapytaj” na stronie oglądania wideo.

źródło: https://support.google.com/youtube/thread/242690316/testing-new-experimental-generative-ai-features

Tylko dla wybranych

Do nowych eksperymentalnych funkcji generatywnej AI na YouTube dostęp otrzyma wybrana grupa użytkowników. Google zazwyczaj rozpoczyna testowanie takich funkcji w ograniczonym zakresie, aby zbierać opinie i dane, które mogą pomóc w dalszym doskonaleniu technologii przed jej szerszym udostępnieniem​​. Dostęp do tych funkcji jest stopniowo rozszerzany, a użytkownicy mogą sami wypróbować te funkcje, korzystając z opcji „Wypróbuj nowe funkcje” w ustawieniach mobilnej aplikacji YouTube​.

Partnerstwo między YouTube a Inworld AI jest częścią większej strategii YouTube, która polega na inwestowaniu i rozwijaniu technologii AI. YouTube już wcześniej współpracował z innymi firmami i organizacjami, takimi jak OpenAI, NVIDIA czy MIT, aby tworzyć i udostępniać rozwiązania z zakresu AI.

YouTube uważa, że AI jest kluczowym elementem przyszłości treści wideo i chce być na czele tej rewolucji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *