Aktualności

Walmart wykorzystuje sztuczną inteligencję w negocjacjach z dostawcami

Walmart

Walmart wykorzystuje sztuczną inteligencję w negocjacjach z dostawcami poprzez korzystanie z programów „chatbot”. Nie tylko Walmart, ale także inne duże korporacje, takie jak firma spedycyjna Maersk oraz Wesco International, zaczęły stosować te technologie. Wszystkie te firmy stały się klientami start-upu o nazwie Pactum, specjalizującego się w automatyzacji negocjacji opartej na sztucznej inteligencji.

Nowoczesne technologie w służbie biznesu

Martin Rand, współzałożyciel i dyrektor generalny Pactum, podkreślił, że „istnieje wiele makroekonomicznych warunków wpływających na sprzedawców. Potrzebują nowych technologicznych rozwiązań, które pomogą im zarządzać coraz bardziej skomplikowanym globalnym środowiskiem.”

Skuteczność narzędzi AI w negocjacjach

Pactum twierdzi, że pomaga globalnym firmom w prowadzeniu cyfrowych, spersonalizowanych negocjacji handlowych na dużą skalę. Jako przykład, Pactum podało, że ich inteligentny chatbot może prowadzić negocjacje kontraktowe z nawet 2000 dostawcami jednocześnie – coś, czego żaden człowiek nie jest w stanie zrobić.

Walmart wykorzystuje sztuczną inteligencję Pactum

W styczniu Pactum opisało swoją współpracę z Walmartem, kiedy firma z Mountain View w Kalifornii prezentowała swoje usługi podczas wydarzenia National Retail Federation. „Walmart wdrożył technologię autonomicznych negocjacji Pactum, aby zapewnić dostawcom lepsze warunki i oszczędności”, powiedziało Pactum.

Wnioski z wdrożenia technologii

Pactum poinformowało, że zawarło umowy z 68% dostawców Walmarta, które podszedł, generując średnio 3% oszczędności dla sprzedawcy z Bentonville. Na razie ci dostawcy dostarczają tylko sprzęt sklepowy, takie jak wózki na zakupy i materiały biurowe, do Walmarta.

Eksperci o technologii AI w biznesie

Mary Lacity, wybitna profesor systemów informacyjnych i dyrektor Blockchain Center of Excellence na University of Arkansas, była jednym z autorów artykułu. Stwierdziła, że wiele firm, które jako pierwsze zaczęły korzystać z chatbotów opartych na AI, zaczyna od kategorii niskiego ryzyka, takich jak transport, sprzęt i materiały biurowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *