Aktualności

Snapchat udostępnia darmowego AI chatbota

Aplikacja Snapchat na ekranie Iphona

Snapchat ogłosił, że udostępni swojego chatbota „MyAI” opartego na GPT (Generative Pre-trained Transformer) wszystkim użytkownikom za darmo. Decyzja ta została ogłoszona na corocznej konferencji deweloperów firmy. Snapchat próbuje wyróżnić się na tle gigantów, jakimi są Instagram i TikTok, m.in. poprzez dzielenie się z twórcami częścią przychodów generowanych przez ich popularne treści, a teraz również dodaniem opcji korzystania z chatbota „MyAI” bez konieczności dokonywania żadnych opłat.

Chatbot „MyAI” został początkowo wprowadzony dla płatnych członków usługi subskrypcji Snapchat+, a teraz stanie się dostępny dla wszystkich. Działa podobnie jak ChatGPT – użytkownicy mogą zadawać mu pytania merytoryczne, prosić o twórcze treści czy prowadzić z nim rozmowy.To naprawdę pogłębia naszą misję pomagania ludziom wyrażać siebie, uczyć się o świecie, żyć chwilą i dobrze się bawić razem” – powiedział Jack Brody, wiceprezes ds. produktu w Snap.

Użytkownicy będą mogli również dodać „MyAI” do grupowych czatów, korzystając z wirtualnego asystenta przy różnych zapytaniach. Ponadto płatni użytkownicy będą w stanie wysyłać zdjęcia do swojego asystenta AI i otrzymywać w zamian w pełni wygenerowane przez AI obrazy.

Gdy „MyAI” został pierwotnie wprowadzony w marcu, pojawiły się zarzuty dotyczące nieodpowiedniego charakteru usługi dla młodych użytkowników. W testach przeprowadzonych przez Washington Post, bot z entuzjazmem udzielał porad dziennikarzowi ( który udawał 12-latka), na temat organizacji wycieczki-niespodzianki dla 30-letniego partnera, nie komentując w żaden sposób faktu, iż z rozmów wynikało jakoby podczas wspomnianej wycieczki planowano pierwszy raz uprawiać seks. Teraz, gdy okres próbny dla płatnych użytkowników dobiegł końca, Brody twierdzi, że aplikacja będzie bardziej ostrożna w udzielaniu odpowiedniej dla wieku porady. „Ta wczesna faza wdrożenia pozwoliła nam rozwiązać niektóre wyzwania, takie jak dodanie świadomości wiekowej. W 99,5% przypadków odpowiedzi bota są zgodne z naszymi wytycznymi dotyczącymi społeczności.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *