Aktualności

Smartfon z AI, który otwiera samochód za pomocą wzroku

Honor Magic 6 Pro

25 lutego 2024 na światowym rynku zaprezentowany został nowy smartfon Honor Magic 6 Pro dzięki któremu możliwe jest poruszanie samochodem tylko za pomocą wzroku użytkownika.

Honor Magic 6 Pro to flagowy model chińskiej firmy Honor, która należy do państwowego konsorcjum Shenzhen Zhixin New Information Technology Co. Honor Magic 6 Pro to smartfon z zaawansowaną sztuczną inteligencją (AI), która pozwala na interakcję z urządzeniami cyfrowymi i fizycznymi za pomocą tekstu, mowy lub wzroku.

Honor Magic 6 Pro ma wiele funkcji i cech, które wyróżniają go na tle konkurencji. Przede wszystkim ma eksperymentalną funkcję śledzenia wzroku (eye-tracking), która umożliwia użytkownikowi zdalne otwieranie i poruszanie swoim samochodem tylko za pomocą patrzenia na ekran smartfona. Funkcja ta jest już dostępna w Chinach i firma pracuje nad jej komercyjnym wdrożeniem na innych rynkach. Honor Magic 6 Pro wykorzystuje do tego celu specjalną aplikację, która łączy się z samochodem za pomocą Bluetooth i pozwala na sterowanie nim za pomocą sygnałów elektrycznych wysyłanych z oczu użytkownika. Funkcja ta może być użyteczna dla osób niepełnosprawnych, starszych lub po prostu ułatwieniem każdorazowego parkowania.

Źródło: https://www.reuters.com/technology/chinas-honor-globally-launches-ai-enhanced-magic-6-pro-smartphone-2024-02-25/

Honor Magic 6 Pro to nie tylko smartfon z AI, ale także smartfon z wysoką jakością i wydajnością. Honor Magic 6 Pro ma 6,76-calowy ekran OLED z rozdzielczością 2772 x 1344 pikseli i odświeżaniem 120 Hz. Honor Magic 6 Pro ma także potężny procesor Kirin 9000E z 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej. Honor Magic 6 Pro ma także imponujący aparat fotograficzny z czterema obiektywami: głównym 50 MP, szerokokątnym 13 MP, teleobiektywem 8 MP i makroobiektywem 2 MP. Honor Magic 6 Pro ma także aparat przedni z dwoma obiektywami: 13 MP i 3D ToF. Honor Magic 6 Pro ma także baterię o pojemności 4500 mAh z szybkim ładowaniem 66 W i bezprzewodowym ładowaniem 50 W. Honor Magic 6 Pro działa na systemie operacyjnym Magic UI 5.0, który jest oparty na Androidzie 11.

Honor Magic 6 Pro to smartfon, który jest już dostępny w Chinach, a wkrótce będzie dostępny na innych rynkach. Kosztuje 4999 juanów, czyli około 3100 złotych. Jest to smartfon, który łączy w sobie zaawansowane technologie i elegancki design. Z pewnością zasługuje na uwagę wszystkich, którzy szukają nowoczesnego urządzenia, które sprosta ich oczekiwaniom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *