Aktualności

OpenAI wprowadza dostęp do internetu oraz udostępnia ponad 70 wtyczek do ChatGPT

AI łączy się z internetem

OpenAI, pionier w dziedzinie sztucznej inteligencji, zdecydował się na wprowadzenie ponad 70 wtyczek do swojej platformy ChatGPT. Te innowacyjne wtyczki, są teraz dostępne dla większości użytkowników ChatGPT Plus.

ChatGPT Plus i dostęp do wtyczek

ChatGPT Plus to płatna wersja popularnej platformy OpenAI, oferująca szereg dodatkowych funkcji w porównaniu do standardowej wersji ChatGPT. Subskrypcja ChatGPT Plus kosztuje 20 dolarów miesięcznie. Po zatwierdzeniu konta użytkownicy mogą włączyć wtyczki w ustawieniach ChatGPT, w sekcji „Beta Features”. Istnieją dwa suwaki – jeden dla wtyczek, a drugi dla przeglądania internetu, które można włączyć niezależnie. (Sprawdź czy ta funkcja jest już dostępna na twoim koncie.) Następnie użytkownicy mogą wybrać wtyczki za pomocą Model Selector i włączyć poszczególne wtyczki w Plugin Store.

Według OpenAI, po aktywacji ChatGPT automatycznie korzysta z dostępu do wtyczek. ChatGPT „wie”, kiedy i jak przeszukiwać internet w poszukiwaniu aktualnych tematów i wydarzeń lub korzystać z aktywowanych wtyczek.

Wśród ponad 70 wtyczek znajdują się liczne platformy zakupowe i wyszukiwania, np. dla odzieży, nieruchomości, podróży, jedzenia i wynajmu samochodów, a także praktyczne aplikacje, takie jak wczytywanie treści PDF do czatu, generowanie poleceń czy wyszukiwanie atrakcyjnych domen jednosłownych.

Ograniczenia i możliwości dla deweloperów

Obecnie system ma jedno ograniczenie: maksymalnie trzy wtyczki mogą być aktywne podczas jednej sesji czatu. Aby uzyskać najlepszy wynik, musisz zastanowić się, jakie zadanie chcesz rozwiązać za pomocą ChatGPT, a następnie wybrać trzy najlepsze wtyczki spośród ponad 70 dostępnych. Deweloperzy zainteresowani wtyczkami mogą zapisać się na listę oczekujących.

Wyścig platform czatbotów

Po tym, jak Google ogłosiło międzynarodowe wdrożenie Barda i pierwszych partnerów wtyczek Barda kilka dni temu, a Microsoft zaznaczył, że ma również ambicje platformowe dla Bing Chat, OpenAI podąża za nimi ze swoją własną strategią platformową dla ChatGPT.

Pisanie lepszego kodu, analiza i wizualizacja danych

Z wtyczkami ChatGPT staje się narzędziem o nowych możliwościach, takich jak wyodrębnianie i tłumaczenie treści bezpośrednio ze stron internetowych, tworzenie lepszego kodu, czy analiza i wizualizacja danych.

Daj znać w komentarzu czy masz już dostęp!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *