Aktualności

Nowy rozdział w OpenAI: Sam Altman wraca na stanowisko CEO

OpenAI ogłosiło znaczące zmiany w swojej strukturze zarządzania, z powrotem Sama Altmana na stanowisko CEO i ustanowieniem nowego zarządu. Ta zmiana symbolizuje nowy rozdział w rozwoju sztucznej inteligencji.

Sam Altman, współzałożyciel OpenAI, powrócił na stanowisko CEO. To krok, który budzi oczekiwania w kontekście dalszego rozwoju firmy, szczególnie w obszarach badań nad AI. Nowy zarząd OpenAI składa się z Breta Taylora (przewodniczącego), Larry’ego Summersa i Adama D’Angelo. Ta zmiana wskazuje na nową strategię i podejście do zarządzania OpenAI.

Altman wyraził szacunek dla Ilyi Sutskevera i innych kluczowych osób za ich wkład w OpenAI, co świadczy o silnej kulturze współpracy w firmie.

Wśród wyróżnionych przez Altmana jest kilku polskich naukowców, co podkreśla międzynarodowy charakter firmy i znaczenie Polski w globalnym środowisku badawczym.

Jakub, Szymon i Aleksander to wyjątkowe talenty i bardzo się cieszę, że ponownie dołączyli, aby rozwijać nas i nasze badania. Dziękuję.

Sam Altman

W notce która została rozesłana wewnątrz firmy Sam Altman i Bret Taylor określili najbliższe cele firmy:

  • OpenAI skupia się na dalszym rozwoju swoich badań nad sztuczną inteligencją. To obejmuje inwestycje w bezpieczeństwo oraz w pełnozakresowe wysiłki badawcze.
  • Firma kontynuuje prace nad ulepszaniem i wdrażaniem swoich produktów AI. Podkreślono znaczenie tego, aby ludzie którzy doświadczyli korzyści płynących z AI wpływ na jej kształtowanie.
  • OpenAI zamierza skonstruował wykwalifikowany i zróżnicowany zarząd, co ma na celu ulepszenie struktury zarządzania i nadzorowanie niezależnego przeglądu ostatnich wydarzeń. W skład zarządu ma wejść obserwator ze strony Microsoftu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *