Aktualności

Nowość w ElevenLabs. Generuj dźwięk z tekstu.

Nowe narzędzie Sound Effects AI od ElevenLabs umożliwia użytkownikom tworzenie efektów dźwiękowych za pomocą prostych komend tekstowych.

ElevenLabs, znane już z oferowania generowanych przez sztuczną inteligencję wersji ludzkich głosów i muzyki, teraz pozwala na tworzenie efektów dźwiękowych do podcastów, filmów czy gier. Nowe narzędzie Sound Effects może generować dźwięki o długości do 22 sekund na podstawie wprowadzonych przez użytkownika komend. Użytkownicy otrzymują co najmniej cztery opcje do pobrania.

Firma współpracowała z platformą Shutterstock, która dostarczyła bibliotekę klipów audio do trenowania modelu AI. Shutterstock licencjonował swoje biblioteki wielu firmom zajmującym się sztuczną inteligencją, w tym OpenAI, Meta i Google.

Narzędzie Sound Effects jest darmowe, ale użytkownicy płatnych planów mogą korzystać z generowanych klipów audio z licencją komercyjną. Darmowi użytkownicy muszą przypisać ElevenLabs, umieszczając „elevenlabs.io” w tytule. Mają oni także limit znaków na pisanie komend, wynoszący 10 000 znaków miesięcznie. W przypadku narzędzia Sound Effects, każda sekunda generowanego dźwięku to koszt 40 znaków, jeśli użytkownik sam ustawia długość klipu. Przy domyślnej długości dźwięku każda prośba zajmuje 200 znaków.

Na rynku istnieją już biblioteki klipów dźwiękowych dla twórców, filmowców i deweloperów gier, ale bywają one kosztowne lub nie zawsze oferują odpowiedni dźwięk. ElevenLabs w swoim wpisie na blogu podkreśla, że narzędzie Sound Effects zostało zaprojektowane, aby szybko, przystępnie cenowo i na dużą skalę generować bogate i immersyjne scenerie dźwiękowe.

Inni twórcy AI również rozwijają swoje generatory dźwięków na podstawie tekstu. Stability AI w zeszłym roku wypuściło Stable Audio, które tworzy klipy audio z muzyką i efektami dźwiękowymi, a modele AudioCraft od Meta generują naturalne dźwięki, takie jak szum wiatru czy ruch uliczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *