Artykuły Graficzne Narzędzia AI

HeyGen Poradnik. Jak stworzyć cyfrowy avatar?

HeyGen poradnik jak korzystać z narzędzia

Strona HeyGen to innowacyjna platforma wideo, która wykorzystuje moc generatywnej sztucznej inteligencji do usprawnienia procesu tworzenia filmów. Pozwala ona na tworzenie filmów wideo z wykorzystaniem dostosowywalnych awatarów AI. Oto kilka kluczowych informacji na temat tej strony.

Slogan

„Brak kamery? Brak ekipy? To nie problem!” oto slogan HeyGen. W dobie cyfrowej transformacji, narzędzia oparte na sztucznej inteligencji stają się nieodzownym elementem naszej codzienności. Jednym z takich narzędzi jest platforma HeyGen, która oferuje innowacyjne rozwiązania w zakresie tworzenia filmów wideo z wykorzystaniem awatarów AI. Poniżej przedstawiamy kilka kluczowych obszarów, w których HeyGen może znaleźć zastosowanie.

Heygen ekran powitalny
Strona główna aplikacji HeyGen

HeyGen – Jak to działa?

Możesz tworzyć filmy AI w trzech prostych krokach

 1. Wybierz swój awatar spośród ponad 100 dostępnych awatarów AI lub stwórz własny.
 2. Wprowadź swój scenariusz. Do wyboru jest ponad 300 głosów w ponad 40 językach.
 3. Wyślij, aby wygenerować filmy. Twój film zostanie wygenerowany w ciągu kilku minut.
Heygen jak założyć konto
Ekran logowania i rejestracji platformy Heygen. Jak widać mozemy zalogować się za pomoca popularnych platform takich jak Google czy Facebook

Tuz po zalogowaniu musimy wypełnić krótka ankietę. To nie potrwa długo a nasze odpowiedzi z pewnością będą pomocne w polepszaniu usługi HeyGen.

Heygen pytania powitalne
Ankieta

Kiedy wypełnimy ankietę naszym oczom ukaże się kokpit czyli właściwa część aplikacji.

Możemy skorzystać z gotowych obrazów i zdjęć lub przesłać swoje własne. My na potrzeby poradnika skorzystamy z własnego zdjęcia, a konkretnie ilustracji nieistniejącej postaci wygenerowanej przez AI. Do tego celu posłuży nam darmowa strona This person does not exist.

Ta osoba nie istnieje. Została wygenerowana przy pomocy sztucznej inteligencji

Jeśli masz gotowe zdjęcie wystarczy kliknąć przycisk „Upload talking photo” w kokpicie Heygen.

Wgrana przez nas ilustracja powinna pojawić się w panelu z dostępnymi obrazkami:

Najedź myszka na interesująca cię ilustracje, powinien pojawić się niebieski przycisk (taki jak na zdjęciu powyżej). Kliknij go.

Następnie wyświetli się popup. Kliknij przycisk Create video znajdujacy sie pod pogladem ilustracji.

W zaznaczonej czerwona kropka sekcji mozesz wpisać dowolny tekst jaki chcesz aby został wypowiedziany przez osobę na awatarze.

W zaznaczonej zielona kropka sekcji możesz wybrać język mowy. Dostępnych jest bardzo dużo wersji językowych. Na szczęście twórcy nie pominęli języka polskiego i możemy skorzystać z 3. wariantów głosowych. Męskiej i dwóch żeńskich.

My skorzystamy z powyższej wariancji tekstowej.

Klikamy przycisk Submit znajdujacy sie w prawym górnym rogu ekranu. A następnie znowu Submit.

Rozpocznie się proces przekształcania tekstu i obrazku w video.

A oto końcowy efekt:

Dlaczego HeyGen?

Jest to platforma wideo, która pomaga tworzyć angażujące filmy biznesowe z wykorzystaniem generatywnej AI, tak łatwo, jak tworzenie prezentacji w programie PowerPoint. Nie są potrzebne umiejętności montażu wideo, a platforma oferuje ponad 100 różnorodnych i dostosowywalnych realistycznych awatarów, synchronizację ruchu ust z ponad 300 głosami w ponad 40 językach oraz możliwość przekształcenia tekstu w wideo w ciągu kilku minut.

Zastosowania

Możesz tworzyć profesjonalne filmy biznesowe do celów marketingowych i sprzedażowych, szkoleń i wprowadzania do firmy oraz wiele innych.

 1. Marketing i reklama
  • Personalizowane kampanie: Dzięki możliwości tworzenia awatarów na podstawie zdjęć, firmy mogą tworzyć spersonalizowane reklamy skierowane do konkretnych grup docelowych.
  • Wideo reklamowe: Zamiast wynajmować aktorów i ekipę filmową, firmy mogą szybko i tanio tworzyć profesjonalnie wyglądające filmy reklamowe z wykorzystaniem awatarów AI.
 2. Szkolenia i onboarding
  • Materiały szkoleniowe: HeyGen umożliwia tworzenie angażujących filmów szkoleniowych, które mogą być dostosowane do potrzeb konkretnej firmy lub branży.
  • Wprowadzenie do firmy: Nowi pracownicy mogą być przywitani przez awatary AI, które przedstawią im misję firmy, wartości i oczekiwania.
 3. Edukacja
  • Materiały dydaktyczne: Nauczyciele i trenerzy mogą korzystać z HeyGen do tworzenia interaktywnych materiałów dydaktycznych, które uczynią naukę bardziej angażującą.
  • Języki obce: Dzięki szerokiej gamie głosów dostępnych w wielu językach, HeyGen może być wykorzystywany do nauki języków obcych.
 4. Komunikacja wewnętrzna
  • Aktualizacje firmy: Zamiast tradycyjnych biuletynów, firmy mogą korzystać z HeyGen do tworzenia filmów informacyjnych, które skuteczniej przekazują ważne informacje pracownikom.
  • Prezentacje: Awatary AI mogą być wykorzystywane do prezentacji danych, raportów i innych informacji w atrakcyjny i zrozumiały sposób.
 5. Media i rozrywka
  • Wiadomości: Stacje telewizyjne i portale informacyjne mogą korzystać z awatarów AI do prezentowania wiadomości w atrakcyjny sposób.
  • Tworzenie treści: Twórcy treści mogą korzystać z HeyGen do tworzenia unikalnych filmów, które angażują widzów.

Inne funkcje

Możliwość przekształcania tekstu w profesjonalne filmy w ciągu kilku minut, przesyłanie nagrań dźwiękowych, wybór spośród 300+ głosów w 40+ popularnych językach, tworzenie filmów wieloekranowych, pobieranie filmów w jakości 1080P, udostępnianie filmów, różnorodne style kreatywne, muzyka w tle i wiele innych.

Podsumowując, platforma HeyGen oferuje szeroką gamę możliwości dla różnych branż i sektorów. Dzięki technologii AI, tworzenie profesjonalnych filmów wideo stało się prostsze i bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej. W miarę jak technologia będzie się rozwijać, możemy spodziewać się jeszcze więcej innowacyjnych zastosowań tej platformy w przyszłości.

Przeczytaj poradnik jak pokolorować zdjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *