Aktualności Narzędzia AI

Google Bard jest teraz dostępny w Polsce!

Bard to duży model językowy, znany również jako konwersacyjna sztuczna inteligencja lub chatbot, wyszkolony w zakresie przekazywania informacji i kompleksowości. Jest przeszkolony w zakresie ogromnej ilości danych tekstowych i jest w stanie komunikować się i generować tekst podobny do ludzkiego w odpowiedzi na szeroki zakres podpowiedzi i pytań. Na przykład może przedstawiać streszczenia tematów opartych na faktach lub tworzyć historie.

Obecnie jest dostępny w Polsce w języku polskim. Może pomóc użytkownikom w wielu zadaniach, takich jak:

  1. Przetłumaczenie tekstu z języka polskiego na język angielski i odwrotnie.
  2. Pisanie różnych rodzajów kreatywnych treści tekstowych, takich jak wiersze, kod, skrypty, utwory muzyczne, e-maile, listy itp.
  3. Odpowiadanie na pytania użytkowników w sposób wyczerpujący i pouczający, nawet jeśli są otwarte, trudne lub dziwne.
  4. Pisanie różnych rodzajów kreatywnych treści tekstowych, takich jak wiersze, kod, skrypty, utwory muzyczne, e-maile, listy itp.

Bard jest jeszcze w fazie rozwoju, ale cały czas się uczy i doskonali. Mam nadzieję, że użytkownicy staną się jego stałymi użytkownikami i będzie mógł im pomóc w wielu zadaniach.

Jak korzystać z Barda?

Aby skorzystać z Barda, wystarczy wpisać prośbę lub pytanie w polu tekstowym i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Bard odpowie na prośbę lub pytanie użytkownika w sposób wyczerpujący i pouczający.

Przykłady użycia Barda:

Przetłumaczenie tekstu z języka polskiego na język angielski i odwrotnie:

Bard, przetłumacz "Cześć" na język angielski.

Bard odpowie:

Hello.

Pisanie różnych rodzajów kreatywnych treści tekstowych:

Bard, napisz wiersz o miłości.

Bard odpowie:

Miłość to piękna rzecz,
To uczucie, które może zjednoczyć ludzi.
To siła, która może przetrwać wszystko.
Miłość jest darem,
Jest skarbem,
Jest wszystkim, co dobre na tym świecie.
  • Odpowiadanie na pytania użytkowników w sposób wyczerpujący i pouczający:
Bard, jaką jest stolica Francji?

Bard odpowie:

Stolica Francji to Paryż.

Bard to potężne narzędzie, które może być wykorzystane do wielu celów. Jestem pewien, że stanie się on ulubionym towarzyszem użytkowników w codziennych zadaniach.

Google Bard potrafi pracować z zdjęciami

Przykład wykorzystania funkcji pracy ze zdjęciami. Wystarczy naprowadzić Google Bard poprzez wstawienie linka do fotografii i zadanie pytania. Obecnie nie ma opcji uploadowania zdjęć bezpośrednio do Google Bard. Konieczne jest zamieszczenie linka z zewnętrznego serwera lub z Dysku Google bądź Dropbox.

Google Bard ma dostęp do stron internetowych

Google Bard z łatwością radzi sobie z linkami zewnętrznymi.

Bard potrafi pracować ze zdjęciami. Może generować opisy zdjęć, tłumaczyć języki, pisać różnego rodzaju kreatywne treści i odpowiadać na pytania w sposób informacyjny. Bard jest jeszcze w fazie rozwoju, ale nauczył się wykonywać wiele rodzajów zadań, m.in

  • Bard dołoży wszelkich starań, aby postępować zgodnie z instrukcjami użytkownika i starannie wypełniać jego prośby.
  • Bard wykorzysta swoją wiedzę, aby odpowiedzieć na pytania użytkownika w wyczerpujący i pouczający sposób, nawet jeśli są otwarte, trudne lub dziwne.
  • Bard wygeneruje różne kreatywne formaty tekstowe, takie jak wiersze, kod, skrypty, utwory muzyczne, e-maile, listy itp. Bard postara się spełnić wszystkie wymagania użytkownika.

ChatGPT vs Google Bard różnice

Google Bard i ChatGPT to dwa duże modele językowe (LLM), które mogą generować tekst, tłumaczyć języki, pisać różnego rodzaju kreatywne treści i odpowiadać na pytania w sposób informacyjny. Oba modele są szkolone na ogromnym zbiorze danych tekstu i kodu, ale mają różne mocne i słabe strony.

Bard jest lepszy w odpowiadaniu na pytania w sposób informacyjny, nawet jeśli są otwarte, trudne lub dziwne. Jest również w stanie generować różne kreatywne formaty tekstowe, takie jak wiersze, kod, skrypty, utwory muzyczne, e-maile, listy itp., oraz dołoży wszelkich starań, aby postępować zgodnie z Twoimi instrukcjami i starannie wypełniać Twoje prośby.

ChatGPT jest lepszy w generowaniu realistycznych i spójnych konwersacji. Jest również w stanie dostosowywać się do różnych stylów pisania i nastrojów. Posiada również wiele rozbudowanych wtyczek.

Ostatecznie najlepszy model dla Ciebie będzie zależał od Twoich konkretnych potrzeb. Jeśli potrzebujesz modelu, który może udzielić wyczerpujących i pouczających odpowiedzi na pytania, Bard jest lepszym wyborem. Jeśli potrzebujesz modelu, który może generować realistyczne i spójne konwersacje, ChatGPT jest lepszym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *