Aktualności

Gemini Code Assist konkurencja Copilota

gemini cloud

Google udostępnia Gemini Code Assist, narzędzie AI dla programistów w Google Cloud, które ma na celu wspieranie programistów na każdym etapie cyklu życia aplikacji. Narzędzie to, będące częścią Gemini dla Google Cloud, zapewnia zautomatyzowaną pomoc w pisaniu kodu, debugowaniu, testowaniu oraz dokumentowaniu, wykorzystując przy tym zaawansowane technologie AI.

Wsparcie w środowisku IDE

Gemini Code Assist integruje się z popularnymi środowiskami programistycznymi (IDE), takimi jak VS Code, JetBrains czy IntelliJ, oferując wsparcie w pisaniu kodu w wielu językach programowania. Funkcje takie jak autouzupełnianie kodu, generowanie funkcji lub bloków kodu z komentarzy, tworzenie testów jednostkowych, czy pomoc w debugowaniu sprawiają, że rozwój oprogramowania staje się szybszy i bardziej efektywny.

Gemini w usługach Google

Asysta w rozwiązywaniu problemów

W konsoli Google Cloud, Gemini Code Assist umożliwia zadawanie pytań w języku naturalnym dotyczących usług Google Cloud. Oferuje ono wsparcie w formie interaktywnych dialogów, pomagając zrozumieć i rozwiązać napotkane problemy, a także udziela porad dotyczących najlepszych praktyk.

Dostępność i koszt

Gemini Code Assist jest dostępne bezpłatnie do 11 lipca 2024 roku dla jednego użytkownika na konto rozliczeniowe. Po tym okresie organizacje będą mogły zakupić licencję w cenie 19 dolarów za użytkownika miesięcznie.

Zastosowania i funkcjonalności

Narzędzie to jest nieocenione przy generowaniu i debugowaniu kodu, tworzeniu testów jednostkowych, czy odpowiedzi na pytania dotyczące produktów Google Cloud. Ponadto, oferuje ono sugestie dotyczące optymalizacji i najlepszych praktyk w zakresie tworzenia oprogramowania.

Bezpieczeństwo i odpowiedzialność

Mimo że Gemini Code Assist wykorzystuje duże modele językowe rozwijane przez Google, firma podkreśla konieczność weryfikacji wygenerowanego kodu przed jego użyciem, co jest zgodne z zasadami odpowiedzialnego korzystania z AI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *