Aktualności

AI tworzy 'doskonałe’ piwo na podstawie tysięcy opinii

piwo stworzone przez ai

Modus Brewing, w partnerstwie z Absolutely A.i., wprowadza na rynek limitowaną edycję piwa Neural Network East Coast IPA, które zostało zaprojektowane w całości przez sztuczną inteligencję.

Modus Brewing poinformował, że sztuczna inteligencja wygenerowała propozycję przepisu na podstawie swojego zrozumienia „czym jest doskonałe piwo East Coast IPA”. Zrozumienie to zostało wypracowane na podstawie setek tysięcy recenzji.

Główny browarnik Modus, Cameron Mackey, powiedział: „Piwo stworzone przez AI jest dowodem na moc obecnej technologii i innowacji w przemyśle piwowarskim. Zadowalająca dla mnie i naszego zespołu, współpraca z Absolutely A.i., którą myślałem, że będzie robotycznym tyranem, była daleka od tego. Mamy przepis na piwo i kierunek, który jest bardzo ekscytujący do podzielenia się z naszymi fanami jako limitowane wydanie. AI zdecydowanie zrobiło wrażenie swoją wiedzą i zrozumieniem. Nic nie może zastąpić ludzkiego elementu i potrzeby naturalnych zmysłów w warzeniu piwa.”

Założyciel Absolutely A.i., Jamie Sissons, dodał: „Jesteśmy podekscytowani, że możemy być na czele tej przełomowej technologii. To partnerstwo z Modus w celu stworzenia najlepszego na świecie piwa rzemieślniczego za pomocą narzędzi AI jest dowodem na moc innowacji, współpracy i ekscytującego potencjału sztucznej inteligencji do produkcji czegoś unikalnego”.

Notatki degustacyjne wygenerowane przez AI: „Doświadcz tropikalnego raju przy każdym łyku tego East Coast IPA, które charakteryzuje równowaga słodkiego słodu i chmielowej goryczki z nutami grejpfruta, pomarańczy i marakui. Ciesz się jego gładką konsystencją i orzeźwiającym finiszem w ciepły letni dzień lub w parze z pikantnymi daniami”.

Modus Brewing i Absolutely A.i. zdecydowanie przekraczają granice tradycyjnego piwowarstwa, wprowadzając na rynek piwo, którego receptura, nazwa, etykieta i notatki degustacyjne zostały zaprojektowane przez sztuczną inteligencję.

Neural Network East Coast IPA to wynik analizy setek tysięcy recenzji piw, które pozwoliły AI zrozumieć, czym jest „doskonałe piwo East Coast IPA”. To unikalne podejście do tworzenia piwa pozwoliło na stworzenie produktu, który jest nie tylko innowacyjne, ale także teoretycznie spełnia oczekiwania konsumentów.

NEURAL NETWORK A.I. GENERATED EAST COAST IPA

Cameron Mackey, główny browarnik w Modus, podkreśla, że choć technologia AI ma ogromny potencjał, nie może ona zastąpić ludzkiego elementu i potrzeby naturalnych zmysłów w warzeniu piwa. Mimo to, współpraca z Absolutely A.i. okazała się być pozytywnym doświadczeniem, które zaowocowało przepisem na piwo.

To wydarzenie to kolejny krok w kierunku przyszłości, w której sztuczna inteligencja będzie odgrywać coraz większą rolę w różnych dziedzinach naszego życia, w tym w przemyśle piwowarskim. Czekamy na kolejne innowacje od Modus Brewing i Absolutely AI.

Więcej informacji na temat tego piwa oraz innych znajdziesz na stronie: https://www.beerandbrewer.com/modus-brewing-release-ai-designed-beer/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *