Aktualności

AI na Wimbledonie: Rewolucja w doświadczeniu fanów

tenisista trzyma piłkę do tenisa

Czy kiedykolwiek marzyłeś o tym, aby dogłębnie analizować i zrozumieć, co dzieje się na kortach Wimbledonu? Teraz to jest możliwe! Dzięki nowym funkcjom opartym na sztucznej inteligencji. Nowe funkcje zadebiutują na tegorocznych Mistrzostwach.

Technologia AI na Wimbledonie nie jest nowością, ale jej rola stale ewoluuje i daje nowe możliwości. Współpraca między IBM a All England Lawn Tennis Club doprowadziła do rozwoju generowanych przez AI komentarzy oraz analizy losowań. Celem tych funkcji jest zwiększenie zaangażowania oraz wiedzy fanów tenisa.

„Fani Wimbledonu na całym świecie mogą teraz cieszyć się jeszcze bardziej angażującym i informacyjnym doświadczeniem dzięki najnowszym technologiom AI od IBM”. Tak powiedział Usama Al-Qassab, Dyrektor ds. Marketingu i Komercyjnych w All England Club.

AI na Wimbledonie przeznaczona jest do poprawy doświadczeń fanów. Jednym z przykładów jest nowa funkcja komentarzy AI. Ta innowacyjna funkcja oferuje możliwość otrzymywania audio komentarzy i napisów z kluczowych momentów rozgrywek. Będzie to możliwe podczas oglądania skrótów meczów na stronie Wimbledonu oraz w aplikacji.

Innym nietuzinkowym rozwiązaniem jest analiza losowania AI. To nowatorstwo w tenisie dostarcza statystyk pozwalających określić korzystność drogi do finału dla każdego zawodnika w singlu. To unikalne spojrzenie umożliwia odkrycie potencjalnych niespodzianek w losowaniu singli ponieważ mogą one nie być widoczne jedynie na podstawie rankingów graczy.

„Aktualizacje i spersonalizowane spostrzeżenia, które IBM dostarcza dla Wimbledonu, mają na celu utrzymanie zaangażowania fanów na przestrzeni całego turnieju” – skomentował Jonathan Adashek, SVP ds. Marketingu i Komunikacji w IBM.

Nowe funkcje AI na Wimbledonie zapewniają niezwykłe doświadczenia dla fanów tenisa. Niezależnie od tego, czy oglądają oni mecze na żywo, czy śledzą wyniki online. Przekonaj się o tym sam, odwiedzając wimbledon.com lub pobierając aplikację Wimbledon z App Store lub Play Store.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *