AI w nauce Aktualności

Sztuczna inteligencja będzie szukać UFO

AI będzie szukać UFO

W ostatnich miesiącach obserwowaliśmy niezwykły wzrost liczby doniesień o obserwacjach UFO. To zjawisko stało się natomiast przedmiotem zainteresowania mediów i ekspertów, którzy zastanawiają się nad jego źródłem. NASA postanowiło jednak pójść o krok dalej i wykorzystać sztuczną inteligencję do badania tych zdarzeń.

UFO czy UAP?

Terminy UFO i UAP (Unidentified Aerial Phenomena – Niezidentyfikowane Zjawisko Powietrzne) są używane zamiennie. Jednak obecnie częściej używa się tego drugiego. W jednym z raportów NASA ujawniono, że zarejestrowano ponad 510 obserwacji UAP, z czego 144 nadal pozostaje niewyjaśnionych. Te obiekty mogą być nowymi eksperymentalnymi statkami powietrznymi, zaawansowanymi dronami, nietypowymi zjawiskami atmosferycznymi lub nawet maszynami pochodzenia pozaziemskiego.

NASA wkracza do akcji

NASA postanowiło podjąć systematyczne i naukowe badania nad UAP, analizując dostępne materiały wideo oraz relacje świadków tych zjawisk. Kluczowym aspektem tego przedsięwzięcia jest przejście od sensacji do nauki, co podkreślił administrator NASA, Bill Nelson.

Rola sztucznej inteligencji w badaniach

NASA planuje stworzyć bazę danych obiektów UAP, którą będą analizować narzędzia uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Chociaż w tym momencie dokładne analizy ogranicza jakość dostępnych danych, AI może okazać się być bardziej skuteczna. Celem jej użycia jest zapewnienie rzetelności i obiektywizmu w badaniach nad UFO i UAP.

Nauka ma służyć odkrywaniu prawdy opartej na badaniach, a nie na domysłach, a sztuczna inteligencja pomoże, miejmy nadzieję, rozwiać te domysły.

O innym projekcie NASA wykorzystującym sztuczną inteligencję przeczytasz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *