AI w biznesie Aktualności

19 milionów dolarów na produkty głosowej AI ElevenLabs

mikrofon na zamazanym tle

ElevenLabs, globalny pionier technologii głosowych i badania nad oprogramowaniem audio AI, zebrał 19 milionów dolarów w rundzie finansowania Series A. Cel? Produkty Głosowej AI ElevenLabs – kontynuacja prac i realizacja misji – uniwersalna dostępność treści.

Milion Użytkowników na Platformie ElevenLabs

Na platformie AI ElevenLabs, uruchomionej w wersji beta w 2023 roku, zarejestrowało się już ponad milion użytkowników. Reprezentują oni różne branże – kreatywne i rozrywkowe oraz wydawnicze. Nata Friedman, Daniel Gross i Andreessen Horowitz prowadzili rundę Series A, która zebrala 19 milionów dolarów na badania nad Produktami Głosowej AI ElevenLabs.

Nowe Rozwiązania

Dziś ElevenLabs oferuje wiele nowych rozwiązań. Umożliwiają one tworzenie kompletnych audiobooków na platformie w zaledwie kilka minut dlatego to ważny krok w kierunku zwiększania dostępu do treści za pomocą Produktów Głosowej AI ElevenLabs.

Innowacyjne Narzędzia

ElevenLabs zapewnia narzędzia, które przekształcają dowolny tekst w mowę. Możliwe jest wykorzystanie syntetycznych głosów, klonowanych głosów oraz tworzenie całkowicie nowych sztucznych głosów. Badania ElevenLabs pomogły osiągnąć nowy poziom jakości mowy ponieważ jest niemal nierozróżnialny od mowy ludzkiej.

Zastosowania Produktów Głosowej AI ElevenLabs

Produkty Głosowej AI ElevenLabs cieszą się popularnością w wielu sektorach. Niezależni autorzy tworzą audiobooki, twórcy gier dodają głosy postaciom, a także wspierane są osoby niewidome. Przykładem zastosowania technologii ElevenLabs jest pierwsze na świecie radio AI.

Partnerstwa Biznesowe

ElevenLabs zbudowało szereg partnerstw biznesowych. Wśród nich znajduje się jedno z największych na świecie wydawnictw audiobooków – Storytel, globalny lider tworzenia treści – TheSoul Publishing, a także kreatywna platforma mediów MNTN.

Runda Finansowania Series A na Produkty Głosowej AI ElevenLabs

ElevenLabs ogłosiło, że zebrano 19 milionów dolarów w rundzie finansowania Series A. Wśród współprowadzących są Nata Friedman, Daniel Gross i Andreessen Horowitz. Dodatkowo, udział wzięli Credo Ventures, Concept Ventures i wielu innych strategicznych inwestorów. Zebrane środki przeznacza się na dalszy rozwój Produktów Głosowej AI ElevenLabs i tym samym rozwój firmy.

Nowe Projekty

ElevenLabs zapowiada Projekt – nową funkcjonalność do edycji i tworzenia dynamicznych oraz długotrwałych treści mówionych. Projekty mają na celu umożliwienie twórcom treści, takim jak wydawcy i niezależni autorzy, dotychczas niedostępnego poziomu kontroli nad generowanymi przez AI treściami audio. To kolejny krok w misji, jaką jest sprawienie, że wszystkie treści staną się uniwersalnie dostępne dzięki Produktom Głosowej AI ElevenLabs.

O ElevenLabs

ElevenLabs powstało w 2022 roku. Od początku stawia na rozwój innowacyjnych rozwiązań w obszarze technologii głosowej. Misją firmy jest stworzenie uniwersalnego dostępu do treści. Założycielami firmy są dwaj przyjaciele z dzieciństwa – Mati Staniszewski oraz Piotr Dabkowski. Wychowani w Polsce, inspirowani kiepską jakością dubbingu amerykańskich filmów dlatego postanowili stworzyć platformę, która zlikwiduje językowe bariery w dostępie do treści.

Zachęcamy do sprawdzenia pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *